Головна Головна -> Підручники -> Підручник Бюджетування результативності (Річард Ю. Зоді) скачати онлайн-> РОЗДІЛ VII. Альтернативні витрати та стратегія визначення витрат

РОЗДІЛ VII. Альтернативні витрати та стратегія визначення витрат


Попередній розділ підручника було присвячено, головним чином, інструментам професійного бюджетування, якими послуговуються під час прийняття бюджетних рішень. У цьому розділі ця тема продовжує залишатися в центрі уваги, але її розглянуто вже з позиції операційного рівня. Оскільки аналіз альтернативних варіантів докладно розглянуто у підручнику “Управління результативністю”, у цьому розділі ми, уникаючи дублювання, подаємо його у контексті наслідкового фактору: в центрі дослідження лежать різні методики калькуляції витрат при альтернативних варіантах.
Поняття “альтернативні варіанти” може інколи розглядатися як синонім поняття “варіанти стратегії”. Проте в деяких випадках поняття “альтернативні варіанти” застосовується в розумінні “програмні альтернативи”, тоді як термін “стратегії” стосуються виконання операційних завдань. У цьому розділі ці поняття розглядатимуться як аналогічні, оскільки методики калькуляції витрат застосовуються, загалом, в обох випадках. Перш ніж розпочати конкретний аналіз витрат, керівник повинен:

1. формально окреслити проблему;
2. вибрати та розглянути альтернативні варіанти для проведення їх оцінки;
3. визначити одержувачів та їхні потреби;
4. обрати відповідний методу аналізу;
5. обговорити, чи можна взагалі в даному випадку здійснити проведення оцінки;
6. визначитися щодо доцільності оцінки (Levin, р. 45)Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Бюджетування результативності (Річард Ю. Зоді)