Головна Головна -> Підручники -> Підручник Документалістика (Конспект лекцій) скачати онлайн-> 2.5. Погодження документів

2.5. Погодження документів


Проекти підготовлених документів перед підписанням в ряді випадків погоджуються із зацікавленими суб’єктами, структурними підрозділами, окремими посадовими особами.
Це робиться для перевірки доцільності та своєчасності документа і є, по суті, оцінкою проекту.
Погодження здійснюється в межах суб’єкта та за його межами. Внутрішнє погодження оформляється візою, яка складається із особистого підпису візуючого і дати. Але віза може бути оформлена і більш детально: визначення посади візуючого, підпис, його розшифрування (ініціали і прізвище) та дата.
На зразок візи оформляється також відмітка про ознайомлення з документом (ознайомлююча віза). У випадку незгоди з документом, наявності зауважень та доповнень до проекту вони викладаються на окремому аркуші.
Місце візи – нижче підпису або з лівого поля документа на останньому аркуші того ж екземпляру, який буде залишений в суб’єкта. Для документів внутрішнього обігу – це перший екземпляр, для тих, які відправляються за межі суб’єкта, – другий.
Суб’єкти повинні мати перелік найбільш важливих документів із зазначенням осіб, візи яких необхідні при їх оформленні. Такий перелік доцільно подати в додатку до інструкції з діловодства.
Зовнішнє погодження документа може бути оформлене протоколом погодження або обговорення проекту документа, але найчастіше – грифом погодження.
Гриф погодження оформляється відповідно до вимог державного стандарту та має два варіанти: погодження з конкретною посадовою особою та погодження з колегіальним органом. Наприклад:

У першому випадку після слова ПОГОДЖЕНО вказується назва посади, включаючи назву суб’єкта, ставиться особистий підпис, дається його розшифрування та вказується дата. В другому випадку після слова ПОГОДЖЕНО вказується документ, його номер та дата.
Слово ПОГОДЖЕНО пишеться великими літерами без лапок. Місце грифа погодження – нижче реквізиту “підпис” на лицьовому боці документа. За необхідністю погодження з кількома суб’єктами може складатися окремий лист погодження.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Документалістика (Конспект лекцій)