Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Петрук О.М.) скачати онлайн-> Лекція 10. Операції банків із цінними паперами 1. Поняття операцій банків із цінними паперами

Лекція 10. Операції банків із цінними паперами 1. Поняття операцій банків із цінними паперамиУ залежності від національного законодавства тієї чи іншої країни, істо­ричних традицій і особливостей формування національних фондових ринків банки можуть відігравати на них різноманітну роль.

Основна теоретична і практична проблема тут полягає в тому, як роз­поділити ризики, що властиві звичайним «класичним» банківським опе­раціям (депозитно-позиковим і розрахунковим), від ризиків, що виника­ють у зв’язку з тим, що банки беруть участь на фондовому ринку.

Світова практика знає два підходи до проблеми сполучення звичайної банківської діяльності з діяльністю на ринку цінних паперів.

Згідно з першим — банкам забороняється займатись деякими видами професійної діяльності на ринку цінних паперів (брокерською, дилерсь­кою, організатора ринку), а також повинні бути суттєво обмежені окремі види непрофесійної діяльності як інвесторів (вкладення в недержавні цінні папери крім дочірніх банківських і фінансових компаній).

Цей підхід застосовується в США, де розподіл універсальних банків на комерційні та інвестиційні на межі 30-х років XX ст. був запроваджений у відповідь на хвилю масових банкрутств банків.
Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Петрук О.М.)