Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Тиркало) скачати онлайн-> Загальна характеристика операцій банку з формування капіталу і банківських зобов’язання

Загальна характеристика операцій банку з формування капіталу і банківських зобов’язання


Комерційні банки виступають посередниками між тими клієнтами, які мають тимчасово вільні кошти, і тими, які цих коштів потребують. Мотивом такого посередництва є отримання банківського прибутку. Як показує практика, для успішної роботи банки не можуть використовувати тільки власний капітал, тому основну частку повинен становити позичений капітал (кошти).
Операції банку з формування капіталу і банківських зобов’язань називаються пасивними. Весь банківський капітал можна розділити на три основні частини. Можливості комерційних банків у залученні коштів регламентуються НБУ, тому нормативне значення показника залучених та позичених коштів не повинно перевищувати розмір власного капіталу більше ніж у 12 разів, в різних країнах співвідношення між власним і залученим капіталом може відповідати таким співвідношенням -від 1:10 до 1:100, в Україні воно відповідає межі 1:20.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Тиркало)