Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Тиркало) скачати онлайн-> Платіжний оборот, його суть, структура, проблеми та шляхи вдосконалення в сучасних умовах

Платіжний оборот, його суть, структура, проблеми та шляхи вдосконалення в сучасних умовах


Грошовий оборот – сукупність грошових розрахунків незалежно від способу і форми їх здійснення.
Основну частину грошового обороту складає платіжний оборот, в якому гроші функціонують як засіб платежу, використовуються для погашення боргових зобов’язань. Він здійснюється як у готівковій, так і в безготівковій формі. Весь безготівковий оборот є платіжним, тому що є певний проміжок часу між одержанням товарів та їх оплатою. Безготівковий грошовий оборот – рух грошових коштів без використання готівкових грошей шляхом списання сум за рахунками в банках чи зарахування взаємних вимог. У сфері готівкового грошового обороту рух грошей здійснюється у вигляді готівкових грошових знаків.
Переваги безготівкового обороту над готівковим:
– прискорюється обіг грошових коштів господарських суб’єктів;
– значно скорочуються витрати обігу;
– збільшуються можливості держави щодо регулювання грошової сфери.
У розвинутих країнах готівка становить незначну частину грошової маси: 5-7%. В нашій країні у зв’язку з початком ринкових перетворень в економіці готівковий оборот зараз займає близько 50% усього грошового обороту.
Загальні принципи організації системи безготівкових розрахунків в Україні визначені в Інструкції № 7 “Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України”, що затверджена постановою Правління НБУ від 2 серпня 1996 р. № 204.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Тиркало)