Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Тиркало) скачати онлайн-> Розрахунки із застосуванням платіжних вимог-доручень

Розрахунки із застосуванням платіжних вимог-доручень


Платіжна вимога-доручення – це комбінований розрахунковий документ, який складається з двох частин:
– верхня – вимога постачальника (одержувача коштів) безпосередньо до покупця (платника) сплатити вартість поставленої йому за договором продукції (виконаних робіт, наданих послуг);
– нижня – доручення платника своєму банку перерахувати з його рахунка суму постачальникові.
Вимога-доручення заповнюється одержувачем коштів і надсилається безпосередньо платникові. Доставку платіжних вимог-доручень може здійснювати банк одержувача через банк платника.
З метою гарантованої прискореної доставки платником вимог-доручень рекомендується передавати їх у комплекті з розрахунковими та відвантажувальними документами за поставлену згідно з договором (угодою) продукцію (виконані роботи, надані послуги тощо).
У разі згоди оплатити вимогу-доручення платник заповнює нижню частину цього розрахункового документа і здає його в банк, що його обслуговує.
Платіжні вимоги-доручення приймаються банками протягом двадцяти календарних днів із дня виписки. День заповнення вимоги-доручення не враховується.
Банк приймає до оплати вимоги-доручення в сумі, яка може бути сплачена за наявними коштами на рахунку платника.
У разі відмови платника сплатити вимогу-доручення він про мотиви відмови повідомляє безпосередньо одержувача коштів у порядку і в строки зазначені в договорі.
1. Постачальник відвантажує продукцію (виконує роботи, надає послуги), виписує вимогу-доручення і разом із товарно-транспортними документами, які передбачені угодою, направляє платникові.
2. Платник, отримавши платіжну вимогу-доручення та інші документи, при згоді оплатити її заповнює нижню частину вимоги-доручення і здає її в обслуговуючий банк.
3. Банк платника на основі першого примірника платіжної вимоги-доручення списує кошти з рахунка платника.
4. Банк платника перераховує кошти в банк постачальника в день їх списання.
5. Банк постачальника проводить зарахування коштів на рахунок свого клієнта.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Тиркало)