Головна Головна -> Підручники -> Підручник Охорона праці (Москальова В.М.) скачати онлайн-> 6.6.2 Обов’язки державних органів щодо забезпечення пожежної безпеки

6.6.2 Обов’язки державних органів щодо забезпечення пожежної безпеки


Для забезпечення пожежної безпеки розроблена законодавча та нормативно-технічна база відповідно до Закону «Про пожежну безпеку» (1993).

Окрім цього закону пожежна безпека, забезпечується Конституцією, постановами Верховної Ради, розпорядженнями Кабінету Міністрів, рішеннями органів виконавчої влади, місцевого та регіонального самоврядування, прийнятим в межах їх компетенцій.

Розробку та перегляд нормативної бази з питань пожежної безпеки здійснює Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки, а також інші установи та навчальні заклади.

У 1996 в Україні створено Державний реєстр нормативних документів з питань пожежної безпеки (НАПБ) куди включено понад 360 документів, що поділяються на загальнодержавні, міжгалузеві, галузеві нормативні акти та державні стандарти з питань пожежної безпеки.

Закон «Про пожежну безпеку» визначає загальні, правові, економічні та соціальні основи забезпечення пожежної безпеки на території України та регулює відносини державних органів і посадових та приватних осіб у цій галузі незалежно від форм господарювання.

У Законі йдеться про те, що органи центральної виконавчої влади у сфері пожежної безпеки здійснюють:

  • єдину політику в галузі пожежної безпеки;
  • основні напрямки наукових досліджень;
  • розробку та затвердження державних стандартів, норм і правил;
  • координацію робіт по створенню та випуску пожежної техніки та засобів пожежогасіння;
  • керівництво та оперативне управління силами та технічними засобами, що залучаються до гасіння пожеж.

Для виконання робіт, що пов’язані із забезпеченням пожежної безпеки в апаратах міністерств та центральних органів виконавчої влади створюються служби пожежної безпеки.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Охорона праці (Москальова В.М.)