Головна Головна -> Підручники -> Підручник Плавання з методикою викладання (Клопов Р.В.) скачати онлайн-> 1.1 Тривалість безпечного перебування у воді

1.1 Тривалість безпечного перебування у воді


На початку переохолодження частішають дихання і серцебиття, потім з’являється озноб. Першою ознакою переохолодження є «гусяча» шкіра. Потім з’являється легке тремтіння м’язів тіла, а слизові оболонки і шкіра стають синюшними. Виникають оніміння окремих ділянок шкіри та судомне скорочення м’язів і далі — болісне позіхання, скутість рухів і часті позиви до сечовипускання. При температурі тіла до 32-34°С з’являються апатія, слабкість, нерозбірливе мовлення. При температурі тіла 30-32°С мовлення стає беззмістовним; відсутні самостійні рухи, спостерігається втрата пам’яті, що передує втраті свідомості. У воді навіть легка непритомність може призвести до того, що людина потоне.

У воді, температура якої нижче 15°С, може виникнути також раптова втрата свідомості та смерть від температурного шоку. Шоковому стану також сприяє перегрівання організму перед плаванням і швидке занурення в холодну воду. Під час тривалого плавання необхідно оберігати від охолоджування голову і шию, оскільки ці місця найбільш чутливі до холоду.

Температура води в плавальних басейнах підтримується на рівні 24-28°С, що сприяє попередженню переохолодження організму людей, що займаються плаванням. Отже, займатися плаванням у відкритих водоймищах при температурі води нижче 15°С не рекомендується, оскільки відбувається різке охолоджування тіла. Підвищити ступінь стійкості до холодної води можна шляхом процедур загартування, які регулярно виконуються впродовж декількох років. Рекорд тривалості перебування у воді складає 79 год. 30 хв.

Якщо, людина тренується, то вона здатна досягти високих результатів і в запливах на велику відстань. Так, у 1951 р. результат у плаванні на 150 км по Волзі серед жінок Л. Второвой дорівнював 29 год. 45 хв. Серед чоловіків кращий результат у плаванні на цю дистанцію — 27 год. 59 хв. — було показано А. Козиревим. У 1953 р. І. Файзулін проплив 200 км по Амуру за 26 год. 8 хв.

Відомі високі результати і багатоденних запливів. Так, в 1980 р. В. Стоянов проплив 2000 км по Дунаю, витративши на це 45 днів «чистого» часу.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Плавання з методикою викладання (Клопов Р.В.)