Головна Головна -> Підручники -> Підручник Плавання з методикою викладання (Клопов Р.В.) скачати онлайн-> 1.2 Способи відпочинку під час перебування у воді

1.2 Способи відпочинку під час перебування у воді


Для відпочинку у воді, якщо неможливо продовжувати плавання з причин поранення, судому, погану видимість чи інші причини, треба вміти утриматися біля поверхні води з мінімальною витратою зусиль.

За відсутності хвиль краще всього відпочивати в положенні на спині. Забезпечити горизонтальне положення тіла, можна витягнувши руки за головою, зробити глибокий вдих, а ноги розвести в сторони. Вдих повинен бути коротким, але глибоким, видих — повільним, із затримкою. Для відпочинку важливо залишатися в розслабленій і нерухомій позі. У деякого в цьому положенні починають опускатися ноги, що більш притаманне чоловікам, у яких центр тяжіння і центр маси розташовуються не так близько, як у жінок. Це можна виправити, змістивши центр тяжіння ближче до центру маси. Необхідно зігнути кисті рук, щоб вони були на поверхні води. Якщо це не допомагає, то можна підкласти під голову зігнуті в ліктях руки і, поволі підводячи або опускаючи лікті, знайти положення рівноваги.

Без рухів можна відпочивати і у вертикальному положенні: цей спосіб частіше за все застосовується при спокійній воді в тиху погоду, а також для людей, у яких при відпочинку в горизонтальному положенні опускаються ноги. Відпочивати у воді вертикально, без рухів важче, ніж у положенні відпочинку на спині. У такий спосіб швидко втомлюються м’язи шиї, оскільки при диханні голова знаходиться в закиненому положенні.

Більш ефективним є спосіб відпочинку у воді, який полягає в чергуванні періоду відпочинку і розслаблення (основний і триваліший) з періодом незначної роботи, спрямованої на підняття голови для вдиху (видих здійснюється у воду).

Послідовність циклу рухів при цьому способі відпочинку така:

— обличчя над водою — вдих (2 с);

— занурення голови у воду і легкий рух руками, припиняючи глибоке занурення (2 с);

— розслаблення і повільний видих у воду (4-6 с);

— гребок руками вниз і рух ногами «ножиці» — для підйому голови над водою для вдиху (1-2 с).

Темп виконання цього способу відпочинку — 6-8 циклів у 1 хв. Під час тренування за рахунок затримки дихання і більш тривалого видиху темп виконання рухів можна зменшити.

Проте, тривале плавання у вертикальному положенні засвоюється з деякими труднощами. Причиною є порушення ритму дихання і болю, що виникає в області шиї. Рекордний за тривалістю відпочинок у вертикальному положенні перевищує 26 год.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Плавання з методикою викладання (Клопов Р.В.)