Головна Головна -> Підручники -> Підручник Плавання з методикою викладання (Клопов Р.В.) скачати онлайн-> 1.8 Плавання при сильній течії і водоверті

1.8 Плавання при сильній течії і водоверті


Сильна течія поблизу пристаней, причалів, плотів, судів, що стоять або рухаються, може затягнути плавця під них, понести далеко у відкриту воду.

При попаданні під пліт (пристань, причал і т. п.) необхідно встигнути зробити глибокий вдих і плисти під водою за течією, уникаючи ударів об перешкоди (витягнути перед собою одну або обидві руки), спливати на поверхню там, де є вільний простір.

На відкритому місці не потрібно напряму перетинати сильну течію, оскільки можна не розрахувати свої сили. Треба плисти за течією, поступово наближаючись до берега. Це збільшить відстань, але заощадить сили.

Водоверть утворюється при сильній течії біля поворотів річок, нерівностей дна, при віддзеркаленні струменів течії від перешкод. Якщо попадання у водоверть неминуче, необхідно прийняти горизонтальне положення і взяти напрям прямо на нього. При небажанні входити в зону водоверті потрібно взяти напрям під кутом до течії і пологого берега.

Під час катастроф, при затопленні і зануренні навіть невеликих судів, утворюється сильна водоверть, потрапивши в які, можна дуже глибоко зануритися і одержати травму від судна або предметів, що знаходяться на ньому. Тому необхідно завчасно зістрибнути у воду, бажано з підтримуючим засобом, і відплисти подалі від місця катастрофи.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Плавання з методикою викладання (Клопов Р.В.)