Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Тиркало) скачати онлайн-> Шляхи здійснення міжбанківських розрахунків

Шляхи здійснення міжбанківських розрахунків


Уповноважений банк може здійснювати Міжбанківські розрахунки в іноземній валюті:
а) з банками (резидентами та нерезидентами), установлюючи прямі кореспондентські відносини за допомогою:
– пошти, телеграфу, телекса, інших засобів зв’язку при умові забезпечення цілісності й конфіденційності інформації;
– міжнародних телекомунікаційних систем, зокрема S.W.І.F.Т.;
– програмних і технічних засобів формування і передавання розрахункових документів та повідомлень у форматі платіжної системи банку-кореспондента (резидента та нерезидента), наданих цим банком, при умові забезпечення цілісності й конфіденційності інформації;
б) із банками-резидентами через систему електронних платежів НБУ в мультивалютному режимі.
Мультивалютний режим функціонування СЕП – відокремлене передавання та зберігання в СЕП інформації про платежі в кожній конкретній валюті при однаковому функціональному призначенні цієї інформації та технології її обробки.
Порядок виконання уповноваженим банком розрахунків в іноземній валюті через СЕП аналогічний до порядку здійснення міжбанківських розрахунків через СЕП НБУ в грошовій одиниці України.
Нормативно-довідковою інформацією для мультивалютного режиму функціонування СЕП є:
– довідник іноземних валют, із якими працює СЕП;
– довідник валютних рахунків банків-учасників СЕП.
Філія уповноваженого банку може здійснювати Міжбанківські розрахунки в іноземній валюті через кореспондентський рахунок банку-юридичної особи. Порядок виконання таких розрахунків регулюється відповідними документами уповноваженого банку і повинен відповідати вимогам чинного законодавства та нормативно-правових актів НБУ.
Банк-резидент, який не має ліцензії на відкриття кореспондентських рахунків у банках-нерезидентах в іноземній валюті та здійснення операцій за ними, може виконувати міжнародні розрахунки за допомогою мережі кореспондентських рахунків іншого банку України, який уповноважений на здійснення таких розрахунків.
Розрахункові документи, які передаються за допомогою телеграфу, телекса або інших засобів зв’язку, мають бути структуровані з метою спрощення їх подальшої автоматизованої обробки, при цьому доцільно використовувати формати, наближені до форматів міжнародної системи S.W.І.F.Т.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Тиркало)