ВСТУП


Необізнаність – трагедія існування
(П. Альтенберг)

Найдорожчим надбанням людини є здоров’я, а тому наш обов’язок берегти та зміцнювати його. Найкращими способами досягнення цієї мети є правильний догляд та виховання дитини, починаючи з моменту її народження.
Використання світла, чистого повітря і води, здорова їжа, дбайливий догляд без розманіження — основні чинники гігієни дитячого віку.
Організму притаманне природне прагнення до самолікування, і ми повинні підтримати його в намаганні справитися з хворобою. Це й становить сутність природного методу лікування, який при більшості хвороб лишається найраціональнішим, чи не єдиним справді корисним.
І в минулому, а особливо у наш час, привчали людину беззастережно вірити в науку. Психотерапевтичний ефект, без якого жодні ліки не підуть па користь, створюється завдяки саме цій вірі. Але багато хто вже сьогодні зневірився в доцільності застосування хімічних, штучно синтезованих засобів. Так, діють вони активно, проте іноді аж занадто, руйнуючи все за принципом кувадла. А як вони впливають на організм у процесі життя, як позначаються на нащадках, можна лише здогадуватися. І висновки ці, на жаль, не є оптимістичними.
Сьогодні збільшилася кількість дітей, що мають вади від народження та схильність до хронічних захворювань. Нерідко це пояснюють збільшенням забруднення атмосфери, води, грунту шкідливими викидами промисловості й транспорту, використанням пестицидів у сільському господарстві, підвищенням радіаційного тла. І це справді так. Проте вже з середини XX століття, тобто до їх масового використання , помічалося збільшення кількості дітей з алергічною патологією та іншими захворюваннями. І початок цього явища збігся з періодом широкого використання хімічних лікарських засобів.
Цілком можливо, що саме вони підготували грунт для вибуху природженої патології, злоякісних новоутворень. Сумно, але найефективніші хімічні препарати, лікуючи один орган, згубно впливають на інші, а зрештою й па організм у цілому. Використовуючи їх, ми уподібнюємося до того, хто намагається за допомогою сокири видалити скалку.
Кожен лікар, призначаючи хворому антипірин, саліцилову кислоту, есепціале, цитостатичні та інші препарати, добре знає, що це може завдати організмові зовсім несподіваної, а іноді й дуже серйозної шкоди. Адже ці засоби, власне кажучи, дуже сильні отрути, і ніхто, призначаючи їх, не може бути впевнений, що абсолютно не порушив головного принципу медицини “Не зашкодь!”
Природні методи лікування мають велику перевагу перед багатьма іншими, бо вони щонайменше небезпечні для хворого. Особливо це видається слушним тоді, коли порівняти їх з традиційними методами лікування за допомогою сильнодіючих препаратів хімічного поход-Рослинні засоби природно впливають на клітини організму людини, нормалізують його діяльність. Рослини впливають не на окремий симптом, а на організм у цілому. Це і є найкраще лікування, особливо на тлі спеціальних дієт, масажу, лікувальної гімнастики, водолікування. Так, лікування водою діє і на основне вогнище хвороби, і на різноманітні її симптоми. Воно зменшує запальний процес, знижує занадто високу, загрозливу для життя хворого температуру тіла, регулює серцеву діяльність, нормалізує дихання тощо. Різні способи впливу теплом, вологою, світлом, препаратами з лікарських рослин можна модифікувати нескінченно.
Власне кажучи, немає жодного лікаря, який би не застосовував у своїй практиці природні методи лікування. Хто з лікарів не використовує компресів, ванн, гірчичників, серцевих, відхаркувальних та інших засобів рослинного походження? Можна сміливо твердити, що всі без винятку їх застосовують, проте нерідко — безсистемно.
Природним методом не можна вилікувати всі хвороби, які уражують організм, але неупереджене порівняння його наслідків з результатами лікування іншими методами засвідчує, що він витримує найсуворішу критику. Природний метод лікування доступний кожному, хто бажає опанувати ним. Проте в будь-якому разі його застосовувати треба лише під наглядом лікаря, який спроможний обрати відповідну форму лікування після ретельного огляду хворого, правильно оцінивши ступінь розвитку хвороби та стан організму пацієнта.
Природний метод лікування спрямований на те, щоб дати можливість силам, які приховані у самому організмі, подолати хворобу. Застосування його може бути корисним лише тоді, коли власні сили організму ще не остаточно вичерпані хворобою, і щодо цього вирішальне слово має сказати саме лікар.
Здавна відомо, що на Землі існують світлі, благословенні місця — на них споконвіків будували храми. Але є й такі, де не ростуть рослини, де хворіють люди й тварини, навіть будинки й ті руйнуються. Причина — потужне аномальне випромінювання, що створює небезпечні для життя геопатогенні зони. Назва ця походить від грецьких слів: гео — земля, патос —- страждання, генез — походження. Генератором геопатогенних зон можуть бути щілини земної кори, грунтові води, карстові порожнини. Геопатогенні зони не фіксуються фізичними приладами. їх виявляють методом біолокації за допомогою “рамки”.
Виявити аномальні поля в помешканні допомагають тварини. Так, собаки їх завжди уникають. Тому, якщо собаку неможливо змусити спати у певному місці, не силуйте його до цього, а прислухайтеся до перестороги: там, очевидно, розташована геопатогенна зона. Кішки, навпаки, полюбляють зони негативного випромінювання.
Діти дуже чутливі до впливу негативного випромінювання. І якщо дитина не хоче гратися або перебувати у призначеному місці, слід знайти інше. Особливо важливо не ставити в геопатогенній зоні ліжко дитини. Діти, які тривалий час перебувають у геопатогенній зоні, скаржаться на загальну слабкість, сонливість або безсоння, головний біль. У них з’являються немотивована нервозність, відчуття страху. Вони скрикують, скриплять зубами під час сну, мерзнуть у постелі, пориваються її залишити. Малюки інстинктивно шукають інше місце. Тривале перебування у геопатогенній зоні знижує опірність організму, може призвести до нервово-психічних, судинних, онкологічних та інших захворювань. Якщо дитину вчасно перевести з небезпечної зони, то зазначені симптоми звичайно зникають протягом місяця.
Методу визначення геопатогенних зон треба навчитися. Доцільно запросити фахівця та провести біолокаційну зйомку не лише у квартирі, але й на присадибній ділянці, тобто там, де дитина перебуває тривалий час.
Здоров’я — це пристосування організму до сил Природи. Хвороба виникає внаслідок нехтування ними.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Народні методи лікування дітей (Б. Г. Скачко, Г. О. Орещук)