Головна Головна -> Підручники -> Підручник Українське цивільне право (Заіка Ю.О.) скачати онлайн-> РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА (Українське цивільне право (Заіка Ю.О.)) Глава 1. Загальні положення 1.1. Поняття цивільного права

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА (Українське цивільне право (Заіка Ю.О.)) Глава 1. Загальні положення 1.1. Поняття цивільного права


Кожного дня ми, навіть не маючи гадки, постійно вступаємо в правовідносини, тобто у відносини, які регулюються нормами права. З кримінальним, кримінально-процесуальним, адміністративним, виправно-трудовим правом, ми, на щастя, маємо справу рідко, але є галузь права, з якою наше життя нерозривно пов’язане.
Зранку ми купуємо хліб, на Новий рік — шампанське, користуємося автобусом чи маршруткою, даруємо квіти та будуємо дачі, приватизуємо квартири, ремонтуємо годинники, позичаємо сусідам гроші і беремо в борг, клеїмо шпалери, видаємо довіреності і, на жаль, складаємо заповіти… Цивільне право регулює широкий спектр суспільних відносин. Це і побутові майнові, і комерційні, і особисті відносини, які виникають за участю фізичних осіб, організацій та держави.
Цивільне право, як і будь-яка галузь права, характеризується двома основними ознаками:
– предметом правового регулювання;
– методом правового регулювання.
Предмет і метод — це “обличчя” будь-якої галузі права, оскільки предмет правового регулювання відповідає на питання: що саме, тобто яке коло суспільних відносин регулює та чи інша галузь права, а метод правового регулювання — на питання, яким чином, на яких засадах здійснюється таке регулювання.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Українське цивільне право (Заіка Ю.О.)