Головна Головна -> Підручники -> Підручник Українське цивільне право (Заіка Ю.О.) скачати онлайн-> 13.2. Підстави набуття права власності

13.2. Підстави набуття права власності


Підстави набуття права власності — це передбачені законом юридичні факти, за наявності яких особа набуває майно, стає його власником.
Підстави набуття права власності в науці цивільного права традиційно поділяють на первісні і похідні.
Первісними підставами є такі, за яких право власності на річ виникає у суб’єкта вперше або незалежно від права попереднього власника на цю річ.
До первісних способів набуття права власності належать: виготовлення або створення нової речі (виробництво); переробка речі (специфікація); привласнення загальнодоступних дарів природи; знахідка; скарб; бездоглядні домашні тварини; набуття права власності на річ за набувальною давністю, тобто по закінченні певного часу, особою, яка відкрито, добросовісно і безперервно володіла чужою річчю.
Похідними підставами набуття права власності вважаються такі, за яких право власності у суб’єкта виникає внаслідок волевиявлення попереднього власника (купівля-продаж, поставка, контрактація, дарування, міна та інші договори із передачі майна у власність, а також спадкування за заповітом).
Особливим способом набуття права власності є приватизація державного майна.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Українське цивільне право (Заіка Ю.О.)