Головна Головна -> Підручники -> Підручник Українське цивільне право (Заіка Ю.О.) скачати онлайн-> 14.6. Складання заповіту з умовою

14.6. Складання заповіту з умовою


В заповіті заповідач може обумовити виникнення права на спадщину у спадкоємця наявністю певної умови, як пов’язаної, так і не пов’язаної безпосередньо з поведінкою спадкоємця (наприклад, проживання в сільській місцевості, набуття освіти, народження дитини тощо).
Умова, визначена в заповіті, повинна існувати на час відкриття спадщини.
Звичайно, заповідач не може зв’язувати спадкоємців умовами, які б обмежували їх правоздатність чи виконання яких суперечило б нормам права чи моралі. Наприклад, неправомірною умовою отримання спадщини для дружини є заборона укладати повторний шлюб, для дочки — вимога укласти шлюб з певною особою, для сина — вибрати певне заняття.
Спадкоємець не має права вимагати визнання умови недійсною, посилаючись на те, що він не знав про неї, або її настання від нього не залежало. Навряд чи це правило можна визнати доцільним.
Американський космонавт Н. Армстронг, який 21 червня 1969 р. вперше в історії людства висадився на поверхні Місяця, несподівано став спадкоємцем за заповітом, що був складений ще в 1891 р. палкою прихильницею французького письменника Ж. Верна. Умовою отримання спадщини було: “зробити перший крок на поверхні небесного тіла”.
За українським законодавством Армстронг не отримав би спадщини, оскільки на момент її відкриття, він не був на Місяці…Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Українське цивільне право (Заіка Ю.О.)