Головна Головна -> Підручники -> Підручник Українське цивільне право (Заіка Ю.О.) скачати онлайн-> 14.9. Спадковий договір

14.9. Спадковий договір


Інститут спадкового договору моделюється на засадах договору довічного утримання, за яким відчужувач набуває за життя утримання, а набувач — майно у власність.
За спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувана), наприклад вчинити певну дію майнового або немайнового характеру до відкриття спадщини або після її відкриття, і в разі смерті відчужувача набуває право власності на його майно.
Спадковий договір підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. На майно, яке зазначено в спадковому договорі, нотаріус накладає заборону на відчуження.
Якщо набувач не виконує розпорядження відчужувача, останній може звернутися до суду з вимогою про розірвання спадкового договору.
Як зазначають деякі фахівці, у прямому розумінні спадковий договір не передбачає виникнення спадкових правовідносин. Віднесення його до спадкового права є дещо умовним.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Українське цивільне право (Заіка Ю.О.)