Головна Головна -> Підручники -> Підручник Українське цивільне право (Заіка Ю.О.) скачати онлайн-> 28.3. Договір побутового підряду

28.3. Договір побутового підряду


Договір побутового підряду — один із найпоширеніших видів підряду, оскільки його мета — задоволення споживчих потреб громадян. Предмет договору охоплює широкий діапазон робіт: ремонт годинників, пошиття одягу, фарбування плащів, чистку ковдр, прання білизни тощо.
За договором побутового підряду підрядник, який здійснює підприємницьку діяльність, зобов’язується виконати за завданням фізичної особи (замовника) певну роботу, призначену для задоволення побутових та інших особистих потреб, а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу (ч. 1 ст. 865 ЦК).
Особливість цього договору полягає в тому, що на нього поширюється дія Закону “Про захист прав споживачів”, він є публічним, оскільки підрядник (а це суб’єкт підприємницької діяльності, який повинен виконати певну роботу) не має права ухилитися від укладення договору з особою, яка до нього звернулася.
Підрядник зобов’язаний до укладення договору побутового підряду, зобов’язаний надати замовникові необхідну та достовірну інформацію про запропоновані роботи, їх види та особливості, про ціну та форму оплати роботи.
У разі нез’явлення замовника після спливу двох місяців за одержанням виконаної роботи підрядник вправі (після попередження) продати результат роботи за розумну ціну, а суму виторгу з вирахуванням усіх належних підрядникові платежів внести у депозит нотаріуса на ім’я замовника.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Українське цивільне право (Заіка Ю.О.)