Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Тиркало) скачати онлайн-> Управління ресурсами комерційних банків на макроекономічному рівні

Управління ресурсами комерційних банків на макроекономічному рівні


Однією з найважливіших функцій НБУ є реалізація грошово-кредитної політики, її основні завдання досягаються на двох рівнях:
– макроекономічний – регулювання маси грошей в обігу, вплив на темпи інфляції, фінансова підтримка реалізації пріоритетних економічних заходів;
– мікроекономічний – регулювання ресурсної бази комерційних банків з метою обмеження або збільшення їхнього кредитного потенціалу.
Основними серед інструментів для регулювання ресурсів комерційних банків є обов’язкові резерви, рефінансування комерційних банків (облікова політика) та операції з цінними паперами на відкритому ринку (політика відкритого ринку).
Рефінансування комерційних банків, як інструмент грошово-кредитної політики, тісно пов’язане з процентною (обліковою) політикою. При проведені процентної політики НБУ визначає рівень процентних ставок за ломбардними та обліковими кредитами, які він надає комерційним банкам у порядку рефінансування їхніх активних операцій.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Тиркало)