Головна Головна -> Підручники -> Підручник Українське цивільне право (Заіка Ю.О.) скачати онлайн-> 33.3. Комісійна торгівля непродовольчими товарами

33.3. Комісійна торгівля непродовольчими товарами


Комісійна торгівля непродовольчими товарами здійснюється відповідно до загальних норм договору комісії, але з урахуванням певної специфіки, передбаченої Правилами комісійної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків України від 13 березня 1995 р. № 37.
Так, не приймаються на комісію зокрема:
– армійське знаряддя, тканини та інші товари військового асортименту, форменне обмундирування (наприклад, форма співробітників міліції);
– білизна із штампами установ (наприклад, “Західна залізниця”, чи “Готель “Україна”);
– товари побутової хімії, лікувальні засоби і вироби медичного призначення;
– іграшки для дітей до трьох років (хоча, звичайно, цікаво, якими критеріями тут потрібно керуватися);
– іграшкова зброя з пластиковими кулями;
– піротехнічні вироби.
Якщо річ не продається протягом встановленого строку, торгівельна установа має право повернути товар або уцінити його. Характерною особливістю договору є те, що виклик комітента для переоцінки не є обов’язковим, оскільки свою згоду на проведення уцінки товару він дає заздалегідь ще при укладенні договору, підписуючи відповідну квитанцію.
За вимогами комітента ціна на товар може бути знижена і раніше встановлених Правилами строків.
Спортивна і мисливська вогнепальна зброя, боєприпаси до неї, холодна зброя, спецзасоби, заряджені речовинами сльозоточивої і дратівної дії, приймаються і реалізуються торгівель-ною організацією на підставі ліцензії встановленої форми і лише тим громадянам, які мають на придбання цих речей відповідний дозвіл.
За комітентом зберігається право власності на товар, який він здав на комісію.
При поверненні комітенту речей, які не були реалізовані, він зобов’язаний відшкодувати комісіонеру витрати, пов’язані із зберіганням таких речей. Розмір відшкодування визначається у відсотковому відношенні від вартості речі і залежить від кількості днів, протягом яких товар знаходився у комітента для реалізації.
Особливості реалізації ювелірних виробів встановлені Правилами комісійної торгівлі ювелірними виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 27 жовтня 2004 р. № 678.


Загрузка...

Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Українське цивільне право (Заіка Ю.О.)