Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Тиркало) скачати онлайн-> Нормативні показники діяльності комерційного банку, їх роль

Нормативні показники діяльності комерційного банку, їх роль


Нормативні показники діяльності комерційного банку, їх роль і значення для регулювання ресурсів банку, їх розміщення
Відповідно до Закону України “Про банки і банківську діяльність” з метою забезпечення економічних умов стійкого функціонування банківської системи та захисту інтересів вкладників і кредиторів комерційних банків Національний банк України встановлює для всіх комерційних банків 18 обов’язкових економічних нормативів, які можна відповідно згрупувати.
Дію зазначених економічних нормативів регламентує Інструкція № 10 “Про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних банків”. Вона побудована на основі вимог Базельського комітету за принципами, що згруповані за такими розділами:
– передумови ефективного банківського нагляду;
– ліцензування і структурування;
– пруденційні вимоги і регулятивні заходи;
– методи постійного банківського нагляду;
– інформативні вимоги;
– повноваження органів банківського нагляду;
– міжнародна банківська справа.
Контроль за дотриманням комерційними банками встановлених економічних нормативів здійснюється щоденно (за щоденними формами звітності) й щомісячно, (на підставі форм звітності за 1-ше число місяця).
Норматив капіталу банку (Ні) Норматив капіталу банку (Ні) – це сума капіталу банку, яка складається з основного та додаткового капіталу за мінусом відвернень з урахуванням основних засобів. При розрахунку загальної суми капіталу, невідкоригованої на основні засоби (Л7), розмір додаткового капіталу не повинен перевищувати розмір основного капіталу.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Тиркало)