Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Тиркало) скачати онлайн-> Контроль НБУ за дотриманням і показників діяльності комерційних банків. Санкції

Контроль НБУ за дотриманням і показників діяльності комерційних банків. Санкції


Розрахунок економічних нормативів банками проводиться на підставі щоденних балансів. При цьому звітними вважаються економічні нормативи, які розраховані:
1) на конкретну встановлену дату;
2) за щоденними розрахунками;
3) за формулою середньозваженої.
Контроль за дотримання економічних нормативів капіталу банку відбувається один раз на рік.
Штрафні санкції за порушення нормативів платоспроможності, достатності капіталу банку, ліквідності розраховуються як середньоарифметична величина за місяць.
Штрафні санкції за порушення нормативів максимального розміру ризику на одного позичальника, максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру, максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерами, відкритої валютної позиції застосовуються у кожному випадку порушення та контролюються щоденно.
Заходи впливу за порушення економічних нормативів до комерційних банків застосовуються регіональними управліннями НБУ. При цьому вони обов’язково щоразу погоджуються з управлінням контролю економічних нормативів департаменту безвиїзного нагляду НБУ.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Тиркало)