Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Тиркало) скачати онлайн-> Кредитна угода, її зміст і значення для організації кредитних відносин

Кредитна угода, її зміст і значення для організації кредитних відносин


Кредитні взаємовідносини між банками та позичальниками регламентуються в кредитних договорах, які укладаються, як правило, в письмовій формі. Зміст угоди складають такі розділи:
1. Предмет договору (мета, сума, строк, погашення, відсоток тощо).
2. Умови забезпечення кредиту (форма забезпечення, посилання на додаткові документи, наприклад договір застави).
3. Зобов’язання банку (відкриття рахунка, надання консультацій, перевірка забезпечення та цільового використання кредиту тощо).
4. Зобов’язання позичальника (використання на вказані цілі, стягненням банком штрафів, власне повернення кредиту в строк, інформація про хід виконання угоди, подача звітності тощо).
5. Права банку (відстрочка погашення, перевірка використання та забезпечення, можливість розірвання угоди тощо).
6. Права позичальника (дострокове погашення, можливість відстрочки тощо).
7. Особливі умови договору (перерахунок суми кредиту, зміна %, зміна умов договору, спірні питання, зміна юридичної адреси тощо).
8. Реквізити сторін.
Комерційні банки мають право вносити зміни до умов договорів, які не суперечать чинному законодавству, та вимагати додаткової інформації від клієнта, якщо вона не суперечить інтересам сторін.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Тиркало)