Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Тиркало) скачати онлайн-> Визначення строків і порядок погашення позик. Умови та порядок відстрочки погашення позик

Визначення строків і порядок погашення позик. Умови та порядок відстрочки погашення позик


Встановлення строків користування позикою залежать від багатьох факторів, зокрема від:
– характеру об’єкта кредитування;
– забезпеченості банків кредитними ресурсами, їх складу та структури за строками залучення та запозичення;
– плато- й кредитоспроможності позичальників;
– рівня фінансової стійкості банку-позичальника, стану дотримання ним економічних нормативів;
– характеру кредитної політики НБУ та комерційних банків тощо.
Терміни користування кредитами, конкретні строки та порядок погашення передбачається в кредитному договорі між позичальником та банком.
Погашення проводиться за рахунок коштів позичальника на підставі ордерів-розпоряджень, строкових зобов’язань або платіжними дорученнями самого позичальника. Відповідно до кредитної угоди позичальник має право достроково погасити позику та проценти по ній, або банк може надати відстрочку погашення позики. Відстрочка погашення позики та процентів може дозволятися банком у разі виникнення труднощів, які не залежать від дій самого клієнта (форс-мажорні обставини), але приймаються заходи по їх усуненню. Вона оформляється додатковою угодою. При відмові в наданні відстрочки погашення позики банк реалізує своє право стягнення кредиту і процентів шляхом реалізації заставленого майна або інших форм забезпечення.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Тиркало)