Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківська справа (Тиркало) скачати онлайн-> Плата за кредит. Порядок визначення, нарахування та сплати відсотків

Плата за кредит. Порядок визначення, нарахування та сплати відсотків


В сучасних ринкових умовах кредит не може видаватися безпроцентно (безоплатно). Сума плати за користування коштами залежить від середньої суми кредиторської заборгованості й розміру процентної ставки на день отримання кредиту. Величина процентної ставки залежить від таких факторів:
– облікової ставки НБУ;
– відсоткових ставок за депозитними операціями;
– характеру наданого забезпечення кредиту;
– рівня кредитного ризику;
– попиту і пропозиції на ринку кредитних ресурсів;
– строку користування позикою;
– об’єкта кредитування тощо.
Відсоткові ставки за кредитами встановлюються з урахуванням і того, що сума отриманих відсотків за позичковими коштами повинна покривати сплату відсотків за залученими коштами; повністю покрити операційні витрати, пов’язані з обслуговуванням кредитних операцій, і забезпечити певну суму прибутку для банку. При кредитуванні в іноземній валюті враховуються процентні ставки, які діють на міжнародних ринках позичкових капіталів. Рівень процентів, порядок нарахування та сплати обумовлюються в кредитній угоді.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківська справа (Тиркало)