Головна Головна -> Підручники -> Підручник Історія релігій (Лубський В.І.) скачати онлайн-> Особливості календаря християнських свят

Особливості календаря християнських свят


Календар християнських свят пов’язаний з християнським літочисленням, яке бере свій початок від народження Христа, дату якого (приблизно 525 р.) обчислив римський чернець Діонісій Малий. Воно запроваджене більшістю європейських країн у XVI ст. замість літочислення від “створення світу”.

Християнське літочислення тривалий час велося за юліанським календарем (старий стиль). Він був запроваджений у 46 р. до н.е. римським полководцем, державним діячем Юлієм Цезарем, а в 325 р. затверджений на Нікейському соборі. В основу його було покладено сонячний рік тривалістю 365,25 доби. Для зручності люди лічать у році 365 днів рівно. Тому із зайвих 0,25 год набігає ціла доба. Ця доба додається до кожного четвертого (високосного) року – в лютому додають 29-й день. Таке літочислення виявилося не зовсім точним, бо Земля обертається навколо осі за 365,25 доби, на 11 хв 14 с швидше. Впродовж століть така різниця в астрономічному часі становила до 10 діб. З огляду на це Папа Римський Григорій XIII наказав скоригувати календарне числення на 10 днів наперед. А для компенсації майбутніх відхилень кожний сотий рік, навіть якщо він і високосний, повинен мати 365 днів. Тому кожних 100 років юліанський календар відстає від григоріанського на 1 день. Натепер їх набігло 13.

Більшість православних церков календарі свят складає за юліанським календарем, католики – за григоріанським. Донині дискутується проблема єдиного календаря.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Історія релігій (Лубський В.І.)