Головна Головна -> Підручники -> Підручник Історія релігій (Лубський В.І.) скачати онлайн-> Білоруська Автокефальна Православна Церква

Білоруська Автокефальна Православна Церква


Протягом сторіч Білорусія була частиною Російської імперії, а потім Радянського Союзу. Все це час більшість її православних віруючих входило в Російську Православну Церкву. Коли влада Москви ослабнула в часи хаосу після революції 1917 року, були початі (в 1922 й 1927 роках) безуспішні спроби заснувати автокефальну Білоруську Православну Церкву. Під час нацистської окупації німці підтримували відродження релігійного життя й відкриття православних церков, для того щоб послабити зв’язок місцевого населення з Москвою. У цій ситуації в 1942 році група білоруських єпископів проголосила Білоруську Православну Церкву автокефальної. До 1944 року в Церкві було 10 ієрархів в 9 єпархіях – митрополит, 2 архієпископа, 7 правлячих єпископів і один вікарний єпископ. Коли радянські війська зайняли Білорусію, автокефальний статус Церкви був відмінен. Єпископи емігрували на Захід, і більшість із них примкнуло до Російської Православної Церкви Закордоном, однак в 1949 році група білоруських єпископів-емігрантів оголосила свою автокефалію. Ця група існує тільки в діаспорі й не визнана ні однією православною Церквою.

В 1991 році, після знаходження Білорусією незалежності, Автокефальна Церква тут так і не виникла. Наприкінці 1970-х років після смерті архієпископа Андрія Криту в Білоруській автокефальній Церкві, що має зараз 12 приходів, відбувся розкол. Одну групу очолює архієпископ Михайло Мацюкевич (один прихід у Канаді, один в Австралії і 5 у США), іншу – митрополит Изяслав Бруцький (2 приходи в Австралії й 3 в Англії). Загальна чисельність Білоруської Православної Церкви оцінюється в 140 000. Є ще 4 приходи Білоруської Православної Церкви в США й один у Канаді під юрисдикцією Всесвітнього Патріархату.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Історія релігій (Лубський В.І.)