Головна Головна -> Підручники -> Підручник Історія релігій (Лубський В.І.) скачати онлайн-> Ефіопська Католицька Церква

Ефіопська Католицька Церква


Католицькі місіонери добралися до Ефіопії в XIV столітті, а 28 серпня 1439 року папа Євгеній IV у посланні імператорові Ефіопії запропонував йому укласти унію з Католицькою Церквою, однак унія укладена не була. В XVI столітті через мусульманське вторгнення, пік якого довівся на 1531 рік, було поставлено під питання саме існування християнської Ефіопії. Імператор звернувся по допомогу до португальців, які послали підкріплення з Гоа, що дозволило йому в 1543 році розбити мусульманську армію.

Разом з португальцями в Ефіопію прибули місіонери-єзуїти, які стали схиляти Ефіопську Церкву до унії з Римом, їхня активність була спрямована в першу чергу на політичну верхівку країни, включаючи імператора. Багато в чому завдяки зусиллям батька Педро Паєса імператор Сусеній звернувся в 1622 році в католицтво і оголосив католицизм державною релігією. У наступному ропі папа Григорій XV призначив португальця-єзуїта Аффонсо Мендеса патріархом Ефіопської Церкви. Формально унія була укладена в 1626 році, коли Мендес прибув в Ефіопію, але тривала вона всього 10 років. Мендес намагався латинізувати ефіопську літургію, звичаї й церковний устав, а Сусеній насаджував зміни в Церкві шляхом насильства й кровопролиття, що викликало з боку народу відповідне насильство. В 1632 році Сусеній загинув. В 1636 році його спадкоємець вигнав Мендеса, розірвав унію, стратив багатьох католицьких місіонерів. 200 років Ефіопія була закрита для католицьких місіонерів.

В 1839 році лазаріти й капуцини спробували відновити місіонерську діяльність, але народний опір був занадто сильним. Тільки після коронації в 1889 році пануючи Мене-лика II католицькі місіонери змогли вільно працювати в країні. їхня діяльність активізувалася в період італійської окупації Ефіопії з 1935 по 1941 роки, як уже раніше трапилося в Еритреї, опинившимся з 1889 року під італійським контролем.

Нинішня ієрархічна структура Ефіопської Католицької Церкви сходить до 1961 року, коли був заснований митрополичий престол в Аддис-Абебі й вікарні єпархії в Асмері й Адиграті. Найбільше ефіопо-католиків проживає в Аддис-Абебі й Асмері. Після встановлення 24 травня 1993 року незалежності Еритреї біля половини віруючі Церкви виявилося в новій країні. В 1995 році в Керані і Баренту були засновані дві нових єпархії, що відокремилися від діоцеза в Асмері.

Ефіопська Католицька Церква має семінарії в Аддис-Абебі й Адиграті (Ефіопія), в Асмері й Керені (Ерітрея). В 1919 році папа Бенедикт XV відкрив у Ватикані Ефіопський Коледж, відновивши для нього церква Св. Стефана, розташовану безпосередньо за собором Св. Петра.

Кардинал Павло Цадуа, що як архієпископ Аддис-Абеби з 1977 року очолював Церкву, 11 вересня 1998 року залишив своє служіння. У той же день папа Іоанн Павло II призначив єпископа Берхане-Йезус Демереу Сурафаіла апостоличним адміністратором на той час, поки буде обраний новий архієпископ.

МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ: ЕФІОПІЯ Й ЕРИТРЕЯ

ГЛАВА: БЕРХАНЕ-ЙЕЗУС ДЕМЕРЕУ СУРАФАІЛ, АПОСТОЛИЧНИЙ АДМІНІСТРАТОР

ТИТУЛ: ЕФІОПСЬКИЙ АРХІЄПИСКОП АДДИС-АБЕБИ

ЧИСЕЛЬНІСТЬ: 203 000Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Історія релігій (Лубський В.І.)