Головна Головна -> Підручники -> Підручник Релігієзнавство (Сидоренко О.П.) скачати онлайн-> Розділ 2. ВИНИКНЕННЯ РЕЛІГІЇ ТА ПЕРВІСНІ ВІРУВАННЯ

Розділ 2. ВИНИКНЕННЯ РЕЛІГІЇ ТА ПЕРВІСНІ ВІРУВАННЯ


Природа падала кожному все, щоб він був людиною, гуманітарні науки — все, щоб він став людиною, філософія — щоб він зробився Богом.

Релігія — це соціальний феномен, породження тих минущих (не вічних) умов, основу яких становить система привласнення чужої праці. Це умови глибокого розколу суспільства, коли інтереси однієї його частини можуть бути задоволені лише за рахунок іншої, коли вірування і цінності, що не можуть бути перевірені та не підлягають перевірці, стають вирішальними у підтриманні соціального порядку, культурної інтеграції, у забезпеченні законослухняності людей, їхньої відданості системі без будь-яких розмірковувань. Релігія є історично першим різновидом ідеології, відчуженої свідомості, породженням відчужених форм суспільного процесу. Вона вичерпує себе тією мірою, якою розвиваються свобода і самостійність людини. Не релігія створює людину, а людина створює релігію.

Релігія — надбудова над економічним базисом, похідне від нього. Вона або виправдовує, і тим самим узаконює порядки, що існують у суспільстві, або відмовляє їм у праві на існування. Вона може живити соціальний конформізм, бути гальмом суспільного розвитку або стимулювати соціальний прогрес, але завжди лише інтерпретує існуючі відносини, а не породжує їх. Релігія — серце безсердечного світу. Страждання людини у цьому світі (земному), згідно з твердженнями релігійної догматики, не марні, за них на неї чекає винагородження у майбутньому (небесному) житті. Тому людина повинна ставитись до нестатків як до випробування і сприймати їх з покірністю.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Релігієзнавство (Сидоренко О.П.)