Головна Головна -> Підручники -> Підручник Релігієзнавство (Сидоренко О.П.) скачати онлайн-> Додаток 6 ІСЛАМ. ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ Головні свята мусульман

Додаток 6 ІСЛАМ. ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ Головні свята мусульман


Ашура — головна дата шиїтського релігійного календаря, день жалоби і пам’яті про загибель імама аль-Хусейна ібн Алі (онука пророка Мухаммеда). Святкується 10 мухаррама. На перші 10 днів мухаррама припадає також святкування початку мусульманського нового року (місячного). Інша назва — шахсей-вахсей.

Курбан-байрам — щорічне свято жертвопринесення і закінчення хаджу. Починається 10 числа місяця зульхіджжа (12-й місяць місячного календаря) і триває три—чотири дні. Іслам вимагає від усіх віруючих у цей день здійснити жертвопринесення (зарізати барана, ягня, вівцю, верблюда). Наприклад, на це свято у 2003 р. тільки паломниками у Мецці було зарізано 600 000 баранів.

Лайлат ал-бара — ніч Творення, відзначається у ніч на 15 шаа-бана (8-й місяць). Мусульмани проголошують особливі молитви за померлих (на ознаку спокутування гріхів).

Лайлат ал-кадр — ніч Визначення. Святкується в ніч на 27 число місяця рамазан (9-й місяць місячного календаря). Саме в цю ніч розпочалося “сходження” Мухаммеду Корану.

Мавлюд-ан-набі — свято на честь дня народження пророка Мухаммеда. Оскільки точна дата його народження невідома, то вона була присвячена до дня його смерті. Відзначається 12 числа місяця рабі аль-аввала (3-й місяць місячного календаря).

Мірадж — свято на честь легендарної мандрівки Мухаммеда на білій казковій тварині Бураці з Мекки до Єрусалима, а звідти — по світових сходах на небо для бесіди з Аллахом. Відзначається 27 дня місяця раджаб (7 місяць місячного календаря).

Науруз — день весняного рівнодення.

Ураза-байрам — свято на честь закінчення місячного посту (урази). Відзначається 1 шаввала (10-й місяць календаря).Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Релігієзнавство (Сидоренко О.П.)