Головна Головна -> Підручники -> Підручник Релігієзнавство (Сидоренко О.П.) скачати онлайн-> Мусульманський місячний календар

Мусульманський місячний календар


Мусульмани здійснюють своє літочислення за місячним календарем.

Батьківщина місячного календаря — Вавилон. За цим календарем рік складається з 12 місячних місяців по 29—30 днів кожний. Кількість днів у місяцях змінюється так, щоб перше число місяця розпочиналося з нового місяця. Тривалість року за цим календарем — 354 або 355 діб, тобто він коротший за сонячний рік на 10—11 діб.

Мусульманське літочислення починається з 16 липня 622 р. — дати хіджри, тобто переселення мусульман з Мекки до Медини. Рік у ньому продовжується 354 дні. Назви місяців: мухаррам, сафар, раб-аль-авваль, рабі-ас-сані, джумада ал-ула, джумада алахіра, раджаб, шаабан, рамадан (рамазан), шавваль, зу-ль-каада, зуль-аль-хіджжа.

Всі дати у мусульманському місячному календарі щорічно зміщуються, оскільки він коротший за місячний календар: кожний рік починається на 11 днів раніше попереднього. Всі непарні місяці, починаючи з мухаррама, мають по ЗО днів, а всі парні, починаючи з сафара—по 29. Виняток становить дванадцятий місяць зуль-аль-хіджжа, що у високосному році також містить 30 днів.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Релігієзнавство (Сидоренко О.П.)