Головна Головна -> Підручники -> Підручник Соціологія (Макеєв С.О.) скачати онлайн-> АЛЕКСІС ДЕ ТОКВІЛЬ (1805-1859) Основна тема роздумів та досліджень

АЛЕКСІС ДЕ ТОКВІЛЬ (1805-1859) Основна тема роздумів та досліджень


До останнього часу ім’я французького Історика, соціолога і політика XIX ст. А. де Токвіля було знайоме лише вузькому колу спеціалістів з історії політичних учень. Ренесанс його творчих ідей приблизно із середини минулого століття пояснюється тим, що французький мислитель був одним із фундаторів політичного лібералізму, суспільно-політичної течії, яка у XX ст. поширилась у всьому світі.

Своєрідна розробка таких актуальних саме тепер проблем, як демократизація суспільного життя, забезпечення громадянських прав і свобод, соціальної рівності та справедливості, висунула А. де Токвіля в ряд найоригінальніших соціологів свого часу. Основна тема його роздумів і досліджень — історичний злам, що відбувається у XIX ст. в усіх сферах тогочасної людської спільноти. Головні праці вченого “Демократія в Америці” (1835), “Старий порядок і революція” (1856) присвячені осмисленню народження нового суспільства, яке він називає демократичним, протиставляючи його старому аристократичному (феодальному) суспільству.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Соціологія (Макеєв С.О.)