Головна Головна -> Підручники -> Підручник Судові та правоохоронні органи України (А.П. Гель, Г.С. Семаков, С.П. Кондракова) скачати онлайн-> 6.5. Начальницький склад податкової міліції і його правовий та соціальний захист

6.5. Начальницький склад податкової міліції і його правовий та соціальний захист


На службу до податкової міліції приймаються на контрактній основі громадяни України, які мають відповідну освіту, здатні за особистими, діловими, моральними якостями та станом здоров’я виконувати обов’язки, покладені на податкову міліцію.
Громадяни України, які вперше зараховуються на службу в податкову міліцію на посади начальницького складу, складають присягу. Особа начальницького складу податкової міліції підписує текст присяги, який зберігається в його особовій справі.
Особи начальницького складу податкової міліції проходять службу в порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ.
Особи, яких прийнято на службу в податкову міліцію, у тому числі слухачі й курсанти навчальних закладів за спеціальностями з підготовки кадрів податкової міліції, які перебувають на військовому обліку, на час служби знімаються з нього і перебувають у кадрах податкової міліції ДПА України. Навчання в навчальних закладах ДПА України за спеціальностями з підготовки кадрів податкової міліції після здобуття спеціальної освіти прирівнюється до проходження строкової військової служби.
Особам, яких прийнято на службу в податкову міліцію на посади начальницького складу, присвоюються спеціальні звання. Начальницький склад податкової міліції має формений одяг та знаки розрізнення і забезпечується ними безкоштовно.
Посадова чи службова особа податкової міліції в межах наданих законом повноважень самостійно приймає рішення і несе за свої протиправні дії або бездіяльність дисциплінарну відповідальність згідно з Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ або іншу передбачену законодавством відповідальність. Дії або рішення податкової міліції, її посадових та службових осіб можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку до суду чи прокуратури.
Держава гарантує правовий і соціальний захист осіб начальницького складу податкової міліції та членів їх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені ст. 20– 23 Закону України “Про міліцію”.

Контрольні питання
1. Охарактеризуйте систему органів державної податкової служби.
2. Які завдання виконує державна податкова служба?
3. Функції Державної податкової адміністрації України.
4. Які функції здійснюють державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в містах з районним поділом та державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об’єднані?
5. Які права надані органам державної податкової служби?
6. Охарактеризуйте основні обов’язки, які покладаються на посадових осіб органів державної податкової служби.
7. Які завдання виконує податкова міліція?
8. Структура податкової міліції.
9. Повноваження податкової міліції.
10. Якими нормативними актами передбачений соціальний та правовий захист працівників податкової міліції?Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Судові та правоохоронні органи України (А.П. Гель, Г.С. Семаков, С.П. Кондракова)