Головна Головна -> Підручники -> Підручник Соціологія (Танчин I.3.) скачати онлайн-> Розділ 4. СУСПІЛЬСТВО Тема 4.1 СУСПІЛЬСТВО ЯК СИСТЕМА 4.1.1. Поняття суспільства

Розділ 4. СУСПІЛЬСТВО Тема 4.1 СУСПІЛЬСТВО ЯК СИСТЕМА 4.1.1. Поняття суспільства


Людина — це соціальне явище. У тому сенсі, що поведінка людини визначається не біологічно (інстинктом), а під впливом інших людей, визначається певним типом культури. Люди пов’язані між собою численними ниточками соціальних взаємодій і стосунків, деякі з них є стійкими, а інші — виникають спонтанно.

Суспільство — це сукупність усіх видів взаємодії та форм об’єднання людей, що склалися історично, в якій знаходить вияв їх взаємозалежність один від одного.

Людей у суспільство об’єднують головним чином три ознаки — спільна культура, спільна територія та спільна ідентичність:

спільна культура, що передається з покоління в покоління, дає їм спільні цінності, норми, “зразки життя”;

спільна територія, яку вони вважають своєю, дає їм спільний простір, місце, де вони можуть на практиці реалізовувати свої культурні взірці;

спільна ідентичність, тобто усвідомлення своєї приналежності до певної спільноти, виникає внаслідок відчуття людиною своєї причетності до носіїв певної культури, що реалізовується на певній території.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Соціологія (Танчин I.3.)