Головна Головна -> Підручники -> Підручник Філософія історії ( Бойченко І.В.) скачати онлайн-> 1.4.3.3. Наукоцентричний і наукобіжний філософсько-історичний світогляд: особливості змісту і структури

1.4.3.3. Наукоцентричний і наукобіжний філософсько-історичний світогляд: особливості змісту і структури


Залежно від наукоцент-ричної чи наукобіжної орієнтації модифікується також співвідношення та смислове наповнення таких основних структурних підрозділів філософського історичного світогляду, як пізнавальна, ціннісна та поведінкова його підсистеми. Для наукоцентричного філософсько-історичного світогляду пріоритетною є, зрештою, пізнавальна підсистема; наукобіжний світогляд акцептується на двох інших підсистемах історичного світогляду.

Відповідна розбіжність спостерігається, врешті-решт, за структурної організації двох основних різновидів філософсько-історичного світогляду залежно від концентрів різноманітних знань, інтериоризованих у світоглядні характеристики. В обох різновидах світогляду центральний концентр (своєрідне ядро) утворює філософія як сукупність інтериоризованих знань про історичний світ. Однак у наукоцентричному світогляді наука при цьому розглядається за взірець, у наук обіжному — як окрема, а то й протилежна філософському знанню сфера. Наукоцентричний історичний світогляд надає значення смислового концентру саме науковому історичному знанню, найближчому до ядра цього світогляду, наукобіжний — визначає науковому знанню значно скромнішу роль і т.д.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Філософія історії ( Бойченко І.В.)