Головна Головна -> Підручники -> Підручник Філософія історії ( Бойченко І.В.) скачати онлайн-> 2.1.1.1. Основні значення терміна “історія”

2.1.1.1. Основні значення терміна “історія”


Цілком закономірно, що й термін “історія” також багатозначний, полісемантичний. Ці чисельні значення за спеціального, фахового вивчення певним чином “селекціонуються” й групуються. Наприклад, відомий російський учений, що працює в царині філософії історії, Арсеній Гулига виділяє принаймні шість значень цього терміна: історія як оповідь; історія як несподівана і, зазвичай, не дуже приємна подія; історія як процес розвитку загалом; історія як процес перебігу змін у житті суспільства; історія як минуле; історія як наука1. Розглянемо кожну з цих площин змісту поняття “історія” докладніше.

Дві з них — історія як оповідь, оповідання та історія як пригода чи подія — вживаються переважно у повсякденному контексті, оскільки, як доречно зауважує Гулига, той, хто вигадує історії, ще не історик, так само, як той, хто раз у раз потрапляє в історію, не стає від цього видатною історичною особою. Інші чотири смисли слова “історія” виходять за межі суто побутового вжитку й мають загальніше й глибше значення.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Філософія історії ( Бойченко І.В.)