Головна Головна -> Підручники -> Підручник Філософія історії ( Бойченко І.В.) скачати онлайн-> 3.2.1.2. Спрямованість та періодизація історичного процесу

3.2.1.2. Спрямованість та періодизація історичного процесу


Спрямованість історії людства Августин визначає двома катастрофами світового значення, що є своєрідними полюсами силового поля історичного процесу: гріхопадінням Адама і Єви та Страшним судом. Все, що відбувається між цими двома подіями, і становить зміст всесвітньої історії, яка є реалізацією початкового божественного плану. Відповідно до реалізації завдань цього божественного проекту історія поділяється Августином на сім віків, або “днів” сотворения: перший — від Адама до всесвітнього потопу; другий — від цього потопу до Авраама; третій — від Авраама до Давида; четвертий — від Давида до Вавилонського полону; п’ятий — від Вавилонського полону до народження Христа; шостий — від народження Христа до його розп’яття з наступним воскресінням; сьомий, коли Бог відпочиває, — від сходження Христа на небо до Страшного суду2. І ця періодизація, і вся філософсько-історична побудова Августина в цілому грунтується на матеріалах біблійної історіографії.

Виходячи як із факту, з того, що пророцтва біблійних пророків збуваються, Августин доходить висновку, що історія прогнозована й осмислена. Основою цієї осмисленості є, як гадає він, божественний промисел, провидіння, божественна напередвизначеність. А на перед-визначеність передбачає мету історії. Цією метою і є побудова суспільства Божого.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Філософія історії ( Бойченко І.В.)