Головна Головна -> Підручники -> Підручник Філософія історії ( Бойченко І.В.) скачати онлайн-> 3.4.2. Історичні концепції Полібія та Сима Цяня

3.4.2. Історичні концепції Полібія та Сима Цяня


Вже у період переходу від античного суспільства до середньовічного були створені перші концепції історичного коловороту: греком Полібієм (210—122 р. до н.е.) — у його “Загальній історії” та китайцем Сима Цянем (145—86 р. до н.е.) — у праці “Історичні записки”.

Незалежно один від одного ці два мислителі створили концепції, що, як добре показав свого часу ще М.Й. Конрад, відзначаються вражаючою подібністю за вузловими моментами. Обидва в розробці своєї концепції виходили з історії свого народу; обидва дійшли висновку, що народ здійснює свою життєдіяльність за певним циклом; і той, і той доводять це на матеріалах розгляду політичної сфери. Полібій — на прикладі зміни форм влади, Сима Цянь — принципів влади. Обидва вважали, що життєве коло кожного народу вичерпується саме трьома формами чи принципами влади. І, нарешті, обидва рушієм історичного процесу вважали переродження відповідного принципу чи форми влади на свою протилежність і, як наслідок — перехід до іншої форми чи принципу влади.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Філософія історії ( Бойченко І.В.)