Головна Головна -> Підручники -> Підручник Філософія історії ( Бойченко І.В.) скачати онлайн-> 3.5.1.4. Термін “суспільно-історична теорія”: основні значення

3.5.1.4. Термін “суспільно-історична теорія”: основні значення


Яким же чином Маркс здійснює перехід від емпіричного до теоретичного рівня філософсько-історичного пізнання, вибудовуючи своє вчення про суспільно-економічні формації? Для того, щоб коректно і з необхідною повнотою відповісти на дане питання, необхідно насамперед з’ясувати хоча б основні значення поняття “суспільно-історична теорія”, особливості зміни цих значень у процесі історичного розвитку такої теорії і, вже на цій основі — питання про внесок Маркса у розвиток філософсько-історичної теорії.

Поняття “соціально-історична теорія” є полісемантичним, тобто має кілька значень, серед яких наріжними можна вважати такі. По-перше, ця теорія може розглядатися у найширшому сенсі як корелят суспільно-історичної практичної життєдіяльності людей. По-друге, вужче, її можна визначити як систему істинних і достовірних знань, що репрезентують філософію історії чи історичну науку у ракурсі доволі високоспеціалізованих галузей історичного пізнання.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Філософія історії ( Бойченко І.В.)