Головна Головна -> Підручники -> Підручник Філософія історії ( Бойченко І.В.) скачати онлайн-> 4.2.2.2. Головна філософсько-історична праця М.Я.Данилевського

4.2.2.2. Головна філософсько-історична праця М.Я.Данилевського


Широта поглядів М.Я. Данилевського, передусім біологічна орієнтація, значною мірою визначили самобутність його філософсько-історичної системи, викладеної у книжці “Росія і Європа. Погляд на культурні та політичні відношення Слов’янського світу до Германо-Романського”. Ця робота російського мислителя вийшла друком у 1871 р. Втім спочатку, як дещо злорадно зауважував B.C. Соловйов, непримиренний противник концепції Данилевського, вона була сприйнята як своєрідний літературний курйоз, не вартий будь-якої серйозної уваги. Однак пізніше, після того, як за короткий відтинок часу (з 1381 до 1895 р.) вона завдяки переважно зусиллям М.М. Страхова була опублікована ще тричі, проти теорії Данилевського виступила вся ліберальна преса. Данилевському дорікали насамперед за те, що він нібито заперечував будь-яке моральне ставлення до інших народів, а також до людства в цілому і обстоював панславізм.

Панславізму Данилевському дійсно уникнути не вдалося, але це аж ніяк не заперечувало моральне ставлення до людства загалом чи до інших народів зокрема, як про це тоді твердилося.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Філософія історії ( Бойченко І.В.)