Головна Головна -> Підручники -> Підручник Філософія історії ( Бойченко І.В.) скачати онлайн-> 4.2.2.6. Неспроможність схеми “стародавня історія — середньовічна історія — історія нового часу” та її причини

4.2.2.6. Неспроможність схеми “стародавня історія — середньовічна історія — історія нового часу” та її причини


Дослідження приводять Данилевського до висновку про цілковиту неспроможність поділу “стародавній час — середньовічний час — новий час” як єдиної схеми періодизації всієї всесвітньої історії.

Основна помилка, як гадає він, полягає у тому, що за основу взято ступені, а не типи історичного розвитку. Насправді ж базисним є поділ історії людського суспільства на цілісні органічні утворення, які Данилевський назвав культурно-історичними типами. А вже (і лише) після цього можна правильно вирішувати й питання про ступені історичного розвитку — з урахуванням своєрідності того чи іншого культурно-історичного типу. Тільки розглядаючи як внутрішні стадії розвитку певного культурно-історичного типу, можна коректно виділити і правильно зрозуміти специфіку таких історичних форм, як стародавня, середньовічна і нова історія.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Філософія історії ( Бойченко І.В.)