Головна Головна -> Підручники -> Підручник Історія філософської думки в Україні (Огородник І.В.) скачати онлайн-> Демчук Петро Іванович

Демчук Петро Іванович


Народився 11 червня 1900 р. в містечку Городенка на Станіславщині (нині Івано-Франківська обл.). У 1924 р. закінчив Віденський університет права, а наступного року з групою політичних емігрантів переїхав до Харкова. Закінчивши аспірантуру при Інституті марксизму-ленінізму в 1927р., працював на кафедрі соціології філософсько-соціологічного відділу цього інституту, а потім очолив кафедру філософії Всеукраїнської асоціації марксистсько-ленінських науково-дослідних інститутів (ВУАМЛІН). П. Демчук був завідуючим кафедрою діалектичного та історичного матеріалізму Харківського інституту радянського будівництва і права, входив до складу філософської комісії при ВУАН. Звинувачений в “українському націонал-фашизмові”, в 1933 р. був заарештований і розстріляний 9 жовтня 1937 р. Реабілітований посмертно і символічно перезахоронений на міському цвинтарі Києва.

П. Демчук був ерудованим ученим, володів кількома іноземними мовами. Філософію розглядав як “дзеркало фактичного стану речей”, спрямовуючи свою увагу на критичний аналіз сучасної йому німецької філософії, специфічною особливістю якої вважав песимізм, скептицизм та містику, що вели до інтенсифікації процесу політизації фашизму. Значну увагу він приділяв аналізу сучасного йому соціал-демократизму в Західній Європі, білоемігрантської філософії та націоналізму. Поряд з виявленням специфіки названих ідеологічних течій, їх філософських основ допускав ототожнення соціал-демократизму з соціал-фашизмом, філософських партій з партіями політичними, що згодом повернулося проти самого нього, стало підставою для звинувачення в фашизмі та націоналізмі.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Історія філософської думки в Україні (Огородник І.В.)