Головна Головна -> Підручники -> Підручник Історія філософської думки в Україні (Огородник І.В.) скачати онлайн-> Острянин Данило Хомич

Острянин Данило Хомич


Народився 30 грудня 1906 р. в с. Більськ Полтавської обл. в родині селянина. Закінчив Інститут червоної професури (1929) у Харкові. З 1930 р. — на викладацькій роботі у вузах України. В 1952 р. Д. Острянина було призначено директором Інституту філософії АН УРСР. Доктор філософських наук з 1953 р., в 1957 р. обраний членом-кореспондентом АН УРСР. З 1962 р. він завідував кафедрою діалектичного та історичного матеріалізму Київського університету ім. Т. Г. Шевченка. В останні роки життя — професор-консультант філософського факультету Київського університету. Помер 17 травня 1988 р.

Напрям філософських досліджень Д. Острянина — історія філософії в Україні й Росії, історія боротьби за матеріалізм у природознавстві. На основі ґрунтовного аналізу праць діячів вітчизняного природознавства, архівних документів розгорнув широку панораму формування матеріалістичного світогляду в середовищі українських і російських природознавців, розкрив характер їх філософського мислення. Узагальнюючи конкретно-історичний матеріал, дав аналіз основ філософського світогляду багатьох вітчизняних природознавців. Це знайшло відображення в працях вченого “Мировоззрение И. И. Мечникова” (X., 1948), “Боротьба за матеріалістичні ідеї у вітчизняній біології в першій половині XIX століття” (К., 1952), “Світогляд О. М. Радищева” (К., 1953), “І. І. Мечников у боротьбі за матеріалізм у природознавстві” (К., 1954), “Світогляд М. О. Максимовича” (К., 1960), “Борьба за материализм и диалектику в отечественном естествознании (вторая половина ХГХ — начала XX в.)” (К., 1984); “Материализм и диалектика в отечественном естествознании (конец ХУШ — первая половина ХГХ в.)” (К., 1984).Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Історія філософської думки в Україні (Огородник І.В.)