Головна Головна -> Підручники -> Підручник Політологія (Бабкіна О.В., Горбатенко В.П.) скачати онлайн-> 1.4. Зародження і розвиток політичної думки в Україні (X — початок XX ст.)

1.4. Зародження і розвиток політичної думки в Україні (X — початок XX ст.)


Вона народилася й розвивалася в гущі загальнолюдських знань щодо форм і функцій політики і влади, політичних інститутів, політичної ідеології й культури, політичної стратегії і тактики, інших політичних явищ і цінностей. Об´єктивно особливий взаємозв´язок поєднує українських мислителів з російськими, білоруськими, а згодом польськими, єврейськими, австрійськими та іншими мислителями сусідніх націй і народів.
Зародження і розвиток української політичної думки є невід´ємною частиною національної інтелектуальної скарбниці. З´ясування передумов цього феномена, аналіз провідних ідей, сформульованих визначними українськими мислителями на стадії еволюції національної суспільно-політичної, морально-етичної традиції у період з X до початку XX ст., має велике значення для з´ясування поступу національної духовної культури, процесу формування сучасних державотворчих орієнтацій.

Еволюція політичних ідей від Київської Русі до козацько-гетьманської держави
Суспільно-політична думка доби українського національного відродженняПопулярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Політологія (Бабкіна О.В., Горбатенко В.П.)