Головна Головна -> Підручники -> Підручник Політологія (Бабкіна О.В., Горбатенко В.П.) скачати онлайн-> 3.6. Політичні партії

3.6. Політичні партії


Політичне життя в сучасному суспільстві не мислиме без партій. Парти надають йому динаміки, оскільки вони є ареною змагання політичних курсів, ідей, які виражають інтереси різних суспільних груп. Це є основою вироблення оптимальних суспільних рішеннь як щодо сутності проблем, так і щодо врахування інтересів суспільних груп. Суспільна значущий результат діяльності партій ймовірний за умови, якщо вони мають реальну вагу в суспільстві та можливість вільно конкурувати між собою за доступ до державної влади. Партії — не тільки важливий елемент політичної системи, а й один із основних компонентів громадянського суспільства. Знання про партії як суспільний інститут, їх місце і роль у суспільно-політичному житті мають не лише теоретичне, а й практичне значення.

Поняття і типологія політичних партій та партійних систем
Роль і функції партій у суспільно-політичному житті
Політичні партії в парламентах і урядах
Становлення багатопартійності в сучасній Україні. Перспектива утворення партійної системиПопулярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Політологія (Бабкіна О.В., Горбатенко В.П.)