Головна Головна -> Підручники -> Підручник Податкове право (Г.В. Бех, О.О. Дмитрик, Д.А. Кобильнік) скачати онлайн-> § 3. Збір за забруднення навколишнього природного середовища

§ 3. Збір за забруднення навколишнього природного середовища


Цей загальнодержавний збір визначено ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування”. Підприємства, установи, організації, які забруднюють навколишнє середовище, підлягають державному обліку і зобов’язані безкоштовно надавати інформацію установам, що здійснюють охорону навколишнього природного середовища, про обсяги викидів, скидань забруднюючих речовин, використання природних ресурсів, виконання завдань з охорони навколишнього природного середовища та іншу інформації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Збір справляється з підприємств незалежно від форм власності за:
1) викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними і пересувними джерелами забруднення;
2) скидання забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;
3) розміщення відходів.
Обчислення суми платежу здійснює самостійно платник відповідно до виду забруднюючих речовин і класу небезпеки відходів на підставі затверджених лімітів, виходячи з фактичних обсягів викидів, скидань і розміщення відходів і коригувальних коефіцієнтів.
Сплата збору провадиться щокварталу протягом 10 днів місяця, наступного за звітним кварталом. Остаточний річний розрахунок збору подають платники до податкової інспекції в десятиденний строк після подання річної звітності про кількість викидів, скидань, розміщених відходів використаного палива. Остаточний розрахунок збору за звітний рік і сплата збору здійснюють платники до 15 січня.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Податкове право (Г.В. Бех, О.О. Дмитрик, Д.А. Кобильнік)