Головна Головна -> Підручники -> Підручник Міжнародне приватне право (Дахно І.І.) скачати онлайн-> Розділ 8. Зобов’язання, що виникають внаслідок заподіяння шкоди (деліктні зобов’язання) 8.1. Джерела права (Зобов’язання, що виникають внаслідок заподіяння шкоди (деліктні зобов’язання))

Розділ 8. Зобов’язання, що виникають внаслідок заподіяння шкоди (деліктні зобов’язання) 8.1. Джерела права (Зобов’язання, що виникають внаслідок заподіяння шкоди (деліктні зобов’язання))


Найважливіші джерела права теми:
1. Глава 40 “Зобов’язання, що виникають внаслідок заподіяння шкоди” Цивільного кодексу України, а також його розд. VIII “Правоздатність іноземних громадян та осіб без громадянства. Застосування цивільних законів іноземних держав і міжнародних договорів”. Кодекс прийнято 18 липня 1963 р. До нього неодноразово вносилися зміни і доповнення.
2. Конвенція про правову допомогу і правові відносини з цивільних, сімейних та кримінальних справ. Укладена у Мінську в межах СНД 22 січня 1993 р. і ратифікована Верховною Радою України 10 листопада 1994 р. з окремими застереженнями.
3. Віденська конвенція про цивільну відповідальність за ядерну шкоду від 21 травня 1963 р. Україна приєдналася до Конвенції відповідно до Закону України від 12 липня 1996 р. № 334/96-ВР. Конвенція набула чинності 12 листопада 1977 р., а для України — 20 грудня 1996 р.
4. До інших міжнародних угод у сфері деліктних правовідносин зокрема належать:
– Конвенція про шкоду, заподіяну іноземним повітряними суднами третім особам на поверхні (1952 р.);
– Брюссельська конвенція про відповідальність операторів ядерних суден (1962 р.);
– Конвенція про цивільну відповідальність за шкоду від забруднення нафтою (1969 р.);
– Гаазька конвенція про право, що застосовується до автотранспортних пригод (1971 р.);
– Гаазька конвенція про право, що застосовується до відповідальності виготовлювача (1973 р.);
– Паризька конвенція про відповідальність перед третьою стороною у сфері ядерної енергії (1973 р.);
– Конвенція про цивільну відповідальність за шкоду, викликану перевезенням небезпечних вантажів автомобільним, залізничним і внутрішнім водним транспортом (1990 р.);
– Конвенція ООН про відповідальність операторів транспортних терміналів у міжнародній торгівлі (1991 р.).Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Міжнародне приватне право (Дахно І.І.)