Головна Головна -> Підручники -> Підручник Міжнародне право (Буроменський М.В.) скачати онлайн-> § 3. Природність і невід’ємність прав людини, основних свобод і можливість їх обмеження

§ 3. Природність і невід’ємність прав людини, основних свобод і можливість їх обмеження


Міжнародне право розглядає права людини як природні та невід’ємні. Отже, права людини — це не дарунок держави чи уряду, вони з’являються не внаслідок їх закріплення у правових актах. Як сказано у ст. 1 Загальної декларації прав людини, “всі люди народжуються вільними та рівними у своїй гідності та правах”. Кожна людина, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, віросповідання, мови, має права та свободи, і ніхто не має права свавільно позбавити людину її прав і свобод.
Міжнародне право визнає, що держава у своєму внутрішньому законодавстві може обмежувати деякі права людини та встановлює рамки таких обмежень. Але з огляду на розмаїття існуючих правових систем і те, що кожній державі притаманні свої особливості та традиції, виникає проблема однакового дотримання прав і свобод людини. У міжнародному праві її розв’язання полягає в тому, що питання захисту прав людини не є сферою виняткової внутрішньої компетенції держави. Тому існують засоби та способи міжнародного контролю за дотриманням прав людини в державах. Водночас у міжнародному праві вважається загальновизнаним, що деякі із прав не можуть бути обмежені за жодних обставин (ст. 4 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ст. 15 Конвенції про захист прав людини та основних свобод).Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Міжнародне право (Буроменський М.В.)