Головна Головна -> Підручники -> Підручник Банківський менеджмент (Кириченко О.А., Гіленко І.В., Роголь С.Л., Сиротян С.В., Нємой О.М.) скачати онлайн-> 11.3. Особливості управління активами банку

11.3. Особливості управління активами банку


Надання кредитів є однією з основних економічних функцій банків, і здійснюється вона для фінансування споживчих, виробничих та інвестиційних цілей підприємницьких фірм, фізичних осіб і державних організацій. Від того, наскільки добре банки реалізують свої кредитні функції, залежить економічне становище регіонів, які вони обслуговують, оскільки банківські кредити сприяють появі нових підприємств і збільшенню числа робочих місць у цих регіонах та забезпечують їх економічну життєздатність.
Процес формування ринкових відносин в економіці України об´єктивно обумовлює необхідність підвищення ролі банківського кредиту.
У більшості банків позикові рахунки складають не менше половини їх сукупних активів і дають близько 2/3 прибутків.
Також необхідно відзначити, що банківські ризики мають тенденцію концентруватися в кредитному портфелі. Шляхом встановлення кредитних лімітів за галузевою, регіональною, портфельною ознаками здійснюється мінімізація кредитних ризиків. Система кредитування базується на трьох «китах»:
• суб´єктах кредитування;
• забезпеченні кредиту;
• об´єктах кредитування.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Банківський менеджмент (Кириченко О.А., Гіленко І.В., Роголь С.Л., Сиротян С.В., Нємой О.М.)