Головна Головна -> Підручники -> Підручник Релігієзнавство: курс лекцій (Толстенко С.М.) скачати онлайн-> Зміст і вступ “Релігієзнавство: Курс лекцій (Толстенко С.М.)”

Зміст і вступ “Релігієзнавство: Курс лекцій (Толстенко С.М.)”


Вступ

Тема 1. Релігієзнавство як наука і навчальна дисципліна

Тема 2. Релігія як суспільне явище

Тема 3. Родоплемінні (первісні) релігії

Тема 4. Національні релігії

Тема 5. Світові релігії

Християнство

Іслам

Тема 6. Роль релігії в сучасному суспільстві

Тема 7. Релігійне життя в Україні

Історія і сучасний стан релігійних вірувань та конфесій в Україні

Конституційно-правові основи забезпечення свободи совісті в Україні

Вступ

Релігієзнавство є важливою складовою системи гуманітарної освіти у вищій школі. Це зумовлено тією роллю, яку відіграє релігія в житті сучасного суспільства та окремої людини, впливом релігії на політику, культуру тощо. Інтерес до закономірностей розвитку релігії, її історії, інших проблем, пов´язаних з взаємовідносинами церкви і держави, міжконфесійними стосунками постійно зростає.

Неможливо сьогодні уявити людину з вищою освітою, котра не володіє хоча б мінімумом знань з релігієзнавчої проблематики.

Пропонований курс лекцій з релігієзнавства має на меті допомогти студентам у вивченні даного курсу. Він написаний на основі лекцій в обсязі 17 годин, які читає автор на відповідних курсах усіх факультетів ХНАМГ.

Лекційний курс складається з 7 тем. По кожній темі представлений скорочений виклад навчального матеріалу, а також запропоновані теми рефератів для самостійної роботи. До кожної теми вказана навчальна й наукова література, є також загальний список літератури з курсу.Популярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Релігієзнавство: курс лекцій (Толстенко С.М.)