Головна Головна -> Підручники -> Підручник Операційна система Microsoft Windows 98 (основи роботи) скачати онлайн-> Основи роботи в Windows 98. Поняття вікон. Довідка

Основи роботи в Windows 98. Поняття вікон. Довідка


Основний екран Windows

Після вмикання комп’ютера, на якому встановлено Windows 98, на екрані з’ являється так званий робочий стіл, де розташована панель задач із кнопкою «Пуск» (знизу) та деякі значки чи ярлики (зверху ліворуч — значок «Мой компьютер»). Щоб почати роботу у системі, достатньо натиснути за допомогою миші кнопку «Пуск» або один із значків чи ярликів.

Зауваження. У системі Windows 95, щоб вказати потрібний об’єкт, використовується одинарне натискання лівої кнопки миші на цьому об’єкті, а для запуску відповідного застосування — подвійне натискання. У Windows 98 добавлена нова можливість. Вказування об’єкта можна здійснювати за допомогою простого наведення покажчика миші на об’єкт, а його запуск — одинарним натисканням лівої кнопки миші. Переключитися між вказаними режимами можна таким чином. Натисніть кнопку «Пуск», виберіть пункт «Настройка», потім «Рабочий стол Active Desktop» і, нарешті, «Настроить рабочий стол…». У панелі, що з’являється, натисніть кнопку «Свойства папки», після чого в одноіменному вікні виберіть пункт «Стиль на основе выбранных настроек:» та натисніть кнопку «Настроить…». У панелі «Предпочтения», яку ви побачите (див. її фрагмент нижче),

виберіть відповідний режим дії кнопки миші.

Основні компоненти вікон

У перекладі з англійської мови слово «Windows» означає «Вікна». Об’єкт «вікно» — центральний у системі Windows. Всі програми (застосування, задачі) виконуються в окремих вікнах. Будь-який діалог з користувачем також відбувається у відповідних вікнах. Кожне з вікон у системі Windows має певний стандартизований набір компонентів.

Вкажемо елементи вікон, перераховуючи їх зліва направо та зверху вниз. У верхньому рядку вікна знаходяться: піктограма системного меню, за нею — заголовок вікна і, нарешті, — кнопки мінімізації, максимізації та закриття вікна. Далі ідуть меню вікна та панель інструментів. Вміст панелі обрамляється горизонтальною та вертикальною лінійками прокрутки. Знизу вікна розташовані рядок стану та зона зміни розмірів вікна. Зауважимо, що в залежності від типу вікна та відповідних настроєк, вікна можуть дещо відрізнятися одне від одного.

Загальні довідки по Windows

Одержати допомогу з практично всіх питань, які виникають під час роботи з Windows, ви можете, натиснувши кнопку «Пуск», а потім виконавши команду «Справка». Після цього з’ являється таке вікно діалогу:

Ви можете вибрати відповідну тему (вкладка «Содержание»), окреме поняття (вкладка «Указатель»), або відшукати потрібну довідку, задаючи ключове слово або фразу (вкладка «Поиск»). Щоб відкрити якусь тему, (двічі) натисніть на її назві або піктограмі лівою кнопкою миші.

Довідки у застосуваннях

Меню більшості застосувань, що працюють під управлінням Windows, містять у своєму складі команду «Справка» («Help» або «?»), обравши яку, ви можете отримати відповідні довідкові відомості.

Довідки по окремим об’єктам вікон

Багато з вікон діалогу у системі та застосуваннях має кнопкуПопулярні глави цього підручника:Всі глави цього підручника:

Операційна система Microsoft Windows 98 (основи роботи)